GRM0336R1E6R5CD01D
Description
CAP CER 6.5PF 25V R2H 0201
DataSheet
GRM0336R1E6R5CD01D PDF
Part Status:Obsolete
Capacitance:6.5 pF
Tolerance:±0.25pF
Voltage - Rated:25V
Temperature Coefficient:R2H
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Package / Case:0201 (0603 Metric)
Size / Dimension:0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):0.013" (0.33mm)