C911U220JUNDAA7317
Description
CAP CER 22PF 400VAC C0G/NP0 RAD
DataSheet
C911U220JUNDAA7317 PDF
Type Description
Series:C900AH SFTY X1-400 Y1-250
Package:Tape & Box (TB)
Part Status:Obsolete
Capacitance:22 pF
Tolerance:±5%
Voltage - Rated:400VAC
Temperature Coefficient:C0G, NP0
Operating Temperature:-40°C ~ 125°C
Features:-
Ratings:X1, Y1
Package / Case:Radial, Disc
Size / Dimension:0.315" Dia (8.00mm)
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):-
Lead Spacing:0.394" (10.00mm)