
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | C900AC SFTY X1-440 Y2-300 |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Obsolete |
| Capacitance: | 39 pF |
| Tolerance: | ±5% |
| Voltage - Rated: | 440VAC |
| Temperature Coefficient: | SL |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 125°C |
| Features: | - |
| Ratings: | X1, Y2 |
| Applications: | Safety |
| Failure Rate: | - |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Radial, Disc |
| Size / Dimension: | 0.276" Dia (7.00mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Thickness (Max): | - |
| Lead Spacing: | 0.394" (10.00mm) |
| Lead Style: | Formed Leads - Kinked |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of C901U390JZSDBAWL45 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
CAP CER 2.7PF 500V C0J RADIAL
CAP CER 680PF 100V BP 1206
CAP CER 100PF 100V BP 0805
CAP CER 120PF 1KV X7R 1808
CAP CER 39PF 440VAC SL RADIAL
RES 154K OHM 1/8W 1% AXIAL
CAP CER ULTRA Q