GRM0225C0J820JD05L
Manufacturer
TOKO / Murata
VIGOR # :
Description
CAP CER 82PF 6.3V C0G/NP0 01005
Catalog
Ceramic Capacitors
DataSheet
GRM0225C0J820JD05L PDF
Type Description
Series:GRM
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Obsolete
Capacitance:82 pF
Tolerance:±5%
Voltage - Rated:6.3V
Temperature Coefficient:C0G, NP0
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Features:-
Ratings:-
Applications:General Purpose
Failure Rate:-
Mounting Type:Surface Mount, MLCC
Package / Case:01005 (0402 Metric)
Size / Dimension:0.016" L x 0.008" W (0.40mm x 0.20mm)
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):0.009" (0.22mm)