
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | - |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Capacitance: | 150 pF |
| Tolerance: | ±10% |
| Voltage - Rated: | 2000V (2kV) |
| Temperature Coefficient: | X7R |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Features: | High Voltage |
| Ratings: | - |
| Applications: | General Purpose |
| Failure Rate: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount, MLCC |
| Package / Case: | 1812 (4532 Metric) |
| Size / Dimension: | 0.181" L x 0.126" W (4.60mm x 3.20mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Thickness (Max): | 0.071" (1.80mm) |
| Lead Spacing: | - |
| Lead Style: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of 1812GC151KAT1A is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
CAP CER 120PF 50V NP0 0805
CAP CER 1200PF 100V NP0 RADIAL
CAP CER 1PF 50V C0H AXIAL
CAP CER 150PF 2KV X7R 1812
SWITCH TOGGLE DPDT 5A 120V
IMPACT SOCKET 1/2" LONG 14 MM
CONN MINI HD SAS RCPT 1X2 72P RA