
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | Ceralam® MA |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Capacitance: | 0.056 µF |
| Tolerance: | ±10% |
| Voltage - Rated: | 50V |
| Temperature Coefficient: | X7R |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Features: | - |
| Ratings: | - |
| Applications: | General Purpose |
| Failure Rate: | - |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Axial |
| Size / Dimension: | 0.090" Dia x 0.250" L (2.29mm x 6.35mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Thickness (Max): | - |
| Lead Spacing: | - |
| Lead Style: | Straight |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of MA205C563KAA-BULK is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
CAP CER 330PF 100V BP 0805
CAP CER 1500PF 400VAC Y5V RADIAL
CAP CER 1PF 100V NP0 RADIAL
CAP CER 0.033UF 16V X7R 0603
CAP CER 0.056UF 50V X7R AXIAL
IGBT 600V 8PQFN
IGBT MOD 300V 400A 735W SOT227B