
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | GRM |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Obsolete |
| Capacitance: | 9.7 pF |
| Tolerance: | ±0.5pF |
| Voltage - Rated: | 100V |
| Temperature Coefficient: | U2J |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Features: | - |
| Ratings: | - |
| Applications: | General Purpose |
| Failure Rate: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount, MLCC |
| Package / Case: | 0805 (2012 Metric) |
| Size / Dimension: | 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Thickness (Max): | 0.037" (0.95mm) |
| Lead Spacing: | - |
| Lead Style: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of GRM2197U2A9R7DD01D is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
CAP CER 36PF 100V C0G/NP0 RAD
CAP CER 3300PF 50V X7R 0402
CAP CER 1800PF 50V BP 1206
CAP CER 150PF 200V X7R 0805
CAP CER 9.7PF 100V U2J 0805
CAP CER 180PF 100V C0G/NP0 0603
ACCY FACEPLATE ADAPTER