
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | AQ |
| Package: | Tray |
| Part Status: | Active |
| Capacitance: | 8.2 pF |
| Tolerance: | ±0.25pF |
| Voltage - Rated: | 150V |
| Temperature Coefficient: | A |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 175°C |
| Features: | - |
| Ratings: | - |
| Applications: | RF, Microwave, High Frequency |
| Failure Rate: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount, MLCC |
| Package / Case: | 0505 (1313 Metric) |
| Size / Dimension: | 0.055" L x 0.055" W (1.40mm x 1.40mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Thickness (Max): | 0.057" (1.45mm) |
| Lead Spacing: | - |
| Lead Style: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of AQ11EA8R2CA1WE is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
CAP CER MLCC
CAP CER MLCC
CAP CER 1.9PF 50V S2H 0402
CAP CER 1210 43PF 16V ULTRA STAB
DC DC CONVERTER 5V 2W
CAP CER 8.2PF 150V 0505
CRYSTAL 50.0000MHZ 8PF SMD