CC1206DRNPO9BN7R5
Description
CAP CER 7.5PF 50V C0G/NPO 1206
DataSheet
CC1206DRNPO9BN7R5 PDF
Type Description
Series:CC
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Obsolete
Capacitance:7.5 pF
Tolerance:±0.5pF
Voltage - Rated:50V
Temperature Coefficient:C0G, NP0
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Package / Case:1206 (3216 Metric)
Size / Dimension:0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):0.024" (0.60mm)