1812AA272KAT1A
Description
CAP CER 2700PF 1KV NP0 1812
DataSheet
1812AA272KAT1A PDF
Part Status:Active
Capacitance:2700 pF
Tolerance:±10%
Voltage - Rated:1000V (1kV)
Temperature Coefficient:C0G, NP0
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Package / Case:1812 (4532 Metric)
Size / Dimension:0.181" L x 0.126" W (4.60mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):0.071" (1.80mm)