
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | AQ |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Obsolete |
| Capacitance: | 56 pF |
| Tolerance: | ±1% |
| Voltage - Rated: | 500V |
| Temperature Coefficient: | M |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 175°C |
| Features: | High Q, Low Loss |
| Ratings: | - |
| Applications: | RF, Microwave, High Frequency |
| Failure Rate: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount, MLCC |
| Package / Case: | 1111 (2828 Metric) |
| Size / Dimension: | 0.110" L x 0.110" W (2.79mm x 2.79mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Thickness (Max): | 0.102" (2.59mm) |
| Lead Spacing: | - |
| Lead Style: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of AQ147M560FAJME\250 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
CAP CER 39PF 50V 0805 EPOXY
CAP CER 1000PF 100V BP 1206
CAP CER 22PF 100V BP 0805
CAP CER 56PF 500V 1111
CAP CER 0.015UF 100V X7R 1210
SWITCH SNAP ACT SPDT 100MA 125V