
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | GRM |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Obsolete |
| Capacitance: | 18 pF |
| Tolerance: | ±2% |
| Voltage - Rated: | 25V |
| Temperature Coefficient: | C0G, NP0 |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Features: | - |
| Ratings: | - |
| Applications: | General Purpose |
| Failure Rate: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount, MLCC |
| Package / Case: | 0402 (1005 Metric) |
| Size / Dimension: | 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Thickness (Max): | 0.022" (0.55mm) |
| Lead Spacing: | - |
| Lead Style: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of GRM1555C1E180GZ01D is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
CAP CER 7.5PF 50V C0G/NP0 0402
CAP CER 91PF 100V BP 0805
CAP CER 100PF 10V NP0 0402
CAP CER 3900PF 63V X7R 0805
CAP CER 270PF 250V NP0 0805
HEATSINK 54X54X15MM XCUT T412
CAP CER 18PF 25V NP0 0402