
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | AQ |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Obsolete |
| Capacitance: | 68 pF |
| Tolerance: | ±10% |
| Voltage - Rated: | 150V |
| Temperature Coefficient: | M |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 175°C |
| Features: | - |
| Ratings: | - |
| Applications: | RF, Microwave, High Frequency |
| Failure Rate: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount, MLCC |
| Package / Case: | 0505 (1313 Metric) |
| Size / Dimension: | 0.055" L x 0.055" W (1.40mm x 1.40mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Thickness (Max): | 0.057" (1.45mm) |
| Lead Spacing: | - |
| Lead Style: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of AQ12EM680KAJME is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
CAP CER 120PF 50V 0805 EPOXY
CAP CER 43PF 100V BP 1206
CAP CER 1500PF 50V NP0 0805
CAP CER 68PF 150V 0505
CABLE FFC 11POS 1.25MM 12"
CBL CLIP WIRE SADDLE NAT PUSH IN