
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | VJ High Q |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Obsolete |
| Capacitance: | 22 pF |
| Tolerance: | ±5% |
| Voltage - Rated: | 100V |
| Temperature Coefficient: | C0G, NP0 |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 150°C |
| Features: | High Q, Low Loss, Epoxy Mountable |
| Ratings: | - |
| Applications: | RF, Microwave, High Frequency |
| Failure Rate: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount, MLCC, Epoxy |
| Package / Case: | 0805 (2012 Metric) |
| Size / Dimension: | 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Thickness (Max): | 0.057" (1.45mm) |
| Lead Spacing: | - |
| Lead Style: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of VJ0805Q220JFBAO is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
CAP CER 33PF 400VAC C0G/NP0 RAD
CAP CER 10UF 10V X5R 0805
CAP CER 680PF 100V BX 0805
CAP CER 0.039UF 10V X7R 1812
CAP CER 3300PF 100V X7R 1808
CAP CER 22PF 100V 0805 EPOXY
BNC-SJ/N-SP G316 72I