
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | RPE |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Obsolete |
| Capacitance: | 4700 pF |
| Tolerance: | ±20% |
| Voltage - Rated: | 50V |
| Temperature Coefficient: | Z5U |
| Operating Temperature: | 10°C ~ 85°C |
| Features: | - |
| Ratings: | - |
| Applications: | General Purpose |
| Failure Rate: | - |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Radial |
| Size / Dimension: | 0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.197" (5.00mm) |
| Thickness (Max): | - |
| Lead Spacing: | 0.098" (2.50mm) |
| Lead Style: | Formed Leads - Kinked |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of RPEE41H472M2P1A03B is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
CAP CER 39PF 100V 0805 EPOXY
CAP CER 8200PF 1.5KV X7R 1825
CAP CER 180PF 50V 0402 EPOXY
RES SMD 10 OHM 2% 1.5W 0603
XTAL OSC XO 40.0MHZ 2.5V SMD
CAP CER 4700PF 50V Z5U RADIAL
STRAIGHT PLUG