
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | - |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Capacitance: | 470 pF |
| Tolerance: | ±10% |
| Voltage - Rated: | 1500V (1.5kV) |
| Temperature Coefficient: | X7R |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Features: | High Voltage |
| Ratings: | - |
| Applications: | General Purpose |
| Failure Rate: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount, MLCC |
| Package / Case: | 1812 (4532 Metric) |
| Size / Dimension: | 0.181" L x 0.126" W (4.60mm x 3.20mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Thickness (Max): | 0.071" (1.80mm) |
| Lead Spacing: | - |
| Lead Style: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of 1812SC471KAT3A\SB is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
CAP CER 0.033UF 100V X7R 1206
CAP CER 0.015UF 50V BX 0805
CAP CER 6800PF 10V JB 0201
CAP CER 0.022UF 630V X7R 2225
CAP CER 470PF 1.5KV X7R 1812
IC CLOCK BUFFER 1:5 20QSOP
CRIMP TOOL