
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | Military, MIL-PRF-55681, CDR04 |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Capacitance: | 2200 pF |
| Tolerance: | ±10% |
| Voltage - Rated: | 100V |
| Temperature Coefficient: | BP |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Features: | - |
| Ratings: | - |
| Applications: | High Reliability |
| Failure Rate: | S (0.001%) |
| Mounting Type: | Surface Mount, MLCC |
| Package / Case: | 1812 (4532 Metric) |
| Size / Dimension: | 0.180" L x 0.126" W (4.57mm x 3.20mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Thickness (Max): | 0.080" (2.03mm) |
| Lead Spacing: | - |
| Lead Style: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of CDR04BP222BKUSAB is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
CAP CER 3PF 50V C0G/NP0 0402
CAP CER 1000PF 1.5KV X7R 1808
CAP CER 1000PF 150V 1111
CAP CER 3.6PF 50V NP0 0402
CAP CER 2200PF 100V BP 1812
IC REG LIN 14.7V 150MA SOT89-5
CABLE 3POS