
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | Military, MIL-PRF-55681, CDR04 |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Capacitance: | 0.1 µF |
| Tolerance: | ±20% |
| Voltage - Rated: | 50V |
| Temperature Coefficient: | BX |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Features: | - |
| Ratings: | - |
| Applications: | High Reliability |
| Failure Rate: | P (0.1%) |
| Mounting Type: | Surface Mount, MLCC |
| Package / Case: | 1812 (4532 Metric) |
| Size / Dimension: | 0.180" L x 0.126" W (4.57mm x 3.20mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Thickness (Max): | 0.080" (2.03mm) |
| Lead Spacing: | - |
| Lead Style: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of CDR04BX104AMZPAJ is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
CAP CER 5.5PF 100V P2H 0805
CAP CER 1500PF 1KV X7R 1210
CAP CER 0805 2.2NF 200V X7R
CAP CER 2200PF 50V X7R RADIAL
CAP CER 0.1UF 50V BX 1812
FS8510
PMI .250" LED 48V WIRE CLEAR GRE