C921U270JZNDCAWL20
Description
CAP CER 27PF 440VAC C0G/NP0 RAD
DataSheet
C921U270JZNDCAWL20 PDF
Type Description
Series:C900AC SFTY X1-440 Y2-300
Package:Bulk
Part Status:Obsolete
Capacitance:27 pF
Tolerance:±5%
Voltage - Rated:440VAC
Temperature Coefficient:C0G, NP0
Operating Temperature:-40°C ~ 125°C
Package / Case:Radial, Disc
Size / Dimension:0.354" Dia (9.00mm)
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):-
Lead Spacing:0.394" (10.00mm)