CK45-B3FD272KYNN
Description
CAP CER 2700PF 3KV RADIAL
DataSheet
CK45-B3FD272KYNN PDF
Package:Bulk
Part Status:Obsolete
Capacitance:2700 pF
Tolerance:±10%
Voltage - Rated:3000V (3kV)
Temperature Coefficient:B
Operating Temperature:-25°C ~ 105°C
Package / Case:Radial, Disc
Size / Dimension:0.492" Dia (12.50mm)
Height - Seated (Max):0.650" (16.50mm)
Thickness (Max):-
Lead Spacing:0.295" (7.50mm)