GRM1555C1E8R8DA01D
Description
CAP CER 8.8PF 25V NP0 0402
DataSheet
GRM1555C1E8R8DA01D PDF
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Not For New Designs
Capacitance:8.8 pF
Tolerance:±0.5pF
Voltage - Rated:25V
Temperature Coefficient:C0G, NP0
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Package / Case:0402 (1005 Metric)
Size / Dimension:0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):0.022" (0.55mm)