GRM0335C2A5R3DA01D
Description
CAP CER 5.3PF 100V C0G/NP0 0201
DataSheet
GRM0335C2A5R3DA01D PDF
Part Status:Active
Capacitance:5.3 pF
Tolerance:±0.5pF
Voltage - Rated:100V
Temperature Coefficient:C0G, NP0
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Package / Case:0201 (0603 Metric)
Size / Dimension:0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):0.013" (0.33mm)