
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | ESD SMD Comm C0G |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Capacitance: | 1000 pF |
| Tolerance: | ±20% |
| Voltage - Rated: | 25V |
| Temperature Coefficient: | C0G, NP0 |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Features: | Low ESL |
| Ratings: | - |
| Applications: | ESD Protection |
| Failure Rate: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount, MLCC |
| Package / Case: | 0402 (1005 Metric) |
| Size / Dimension: | 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Thickness (Max): | 0.022" (0.55mm) |
| Lead Spacing: | - |
| Lead Style: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of C0402C102M3GEC is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
CAP CER 22PF 150V 0505
CAP CER 2.1PF 50V NP0 0201
CAP CER 10000PF 100V Y5U RADIAL
CAP CER 6800PF 500V X7R 1812
CAP CER 0402 1NF 25V C0G 20%
CAB492N CEI 3G050X2500 GR
PWM CONTROLLERS, HIGH-RELIABILIT