
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | RDE |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Obsolete |
| Capacitance: | 10 µF |
| Tolerance: | ±10% |
| Voltage - Rated: | 50V |
| Temperature Coefficient: | X7S |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Features: | - |
| Ratings: | - |
| Applications: | General Purpose |
| Failure Rate: | - |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Radial |
| Size / Dimension: | 0.217" L x 0.157" W (5.50mm x 4.00mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.295" (7.50mm) |
| Thickness (Max): | - |
| Lead Spacing: | 0.197" (5.00mm) |
| Lead Style: | Formed Leads |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of RDEC71H106K3K1C03B is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
CAP CER 30PF 50V NP0 0603
CAP CER 5600PF 1KV X7R 1825
CAP CER 20PF 100V BP 1206
CAP CER 0402 56PF 16V ULTRA STAB
CAP CER 220PF 250V X7R 1808
CAP CER 33PF 16V C0G/NP0 2225
CAP CER 10UF 50V X7S RADIAL