
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | SQ |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Obsolete |
| Capacitance: | 4.3 pF |
| Tolerance: | ±0.25pF |
| Voltage - Rated: | 500V |
| Temperature Coefficient: | M |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 175°C |
| Features: | High Q, Low Loss |
| Ratings: | - |
| Applications: | RF, Microwave, High Frequency |
| Failure Rate: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount, MLCC |
| Package / Case: | 1111 (2828 Metric) |
| Size / Dimension: | 0.110" L x 0.110" W (2.79mm x 2.79mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Thickness (Max): | 0.102" (2.59mm) |
| Lead Spacing: | - |
| Lead Style: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of SQCB7M4R3CAJME is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
CAP CER AUTOMOTIVE
CAP CER 6.5PF 50V NP0 0402
CAP CER 36PF 50V S2H 0402
CAP CER 12UF 10V X5R 1210
IC REG LINEAR 12V 1A 8HTSOP
CAP CER 4.3PF 500V 1111
DIODE MODULE 800V 36A D1