
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | Military, MIL-PRF-55681, CDR35 |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Capacitance: | 0.02 µF |
| Tolerance: | ±10% |
| Voltage - Rated: | 50V |
| Temperature Coefficient: | BP |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Features: | - |
| Ratings: | - |
| Applications: | High Reliability |
| Failure Rate: | S (0.001%) |
| Mounting Type: | Surface Mount, MLCC |
| Package / Case: | 1825 (4564 Metric) |
| Size / Dimension: | 0.177" L x 0.252" W (4.50mm x 6.40mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Thickness (Max): | 0.059" (1.50mm) |
| Lead Spacing: | - |
| Lead Style: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of CDR35BP203AKUSAT is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
CAP CER 0.027UF 100V NP0 RADIAL
CAP CER 220PF 100V BP 1206
CAP CER 1000PF 100V BX 0805
CONN PT RCPT 70POS SLD R/A SMD
CAP CER 0.02UF 50V BP 1825
LED XLAMP NEUTRAL WHT 4000K 2SMD
LED LAMP T-1 3/4 SCREW 28H SUB A