
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | C900AC SFTY X1-400 Y2-250 |
| Package: | Tape & Box (TB) |
| Part Status: | Obsolete |
| Capacitance: | 560 pF |
| Tolerance: | ±10% |
| Voltage - Rated: | 400VAC |
| Temperature Coefficient: | Y5P (B) |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 125°C |
| Features: | - |
| Ratings: | X1, Y2 |
| Applications: | Safety |
| Failure Rate: | - |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Radial, Disc |
| Size / Dimension: | 0.354" Dia (9.00mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Thickness (Max): | - |
| Lead Spacing: | 0.295" (7.50mm) |
| Lead Style: | Straight |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of C927U561KYYDAA7317 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
CAP CER 270PF 100V BP 1206
CAP CER 0.8PF 100V U2J 0603
CAP CER 470PF 2KV SL RADIAL
XTAL OSC VCTCXO 12.8000MHZ HCMOS
DC DC CONVERTER 18V 3W
CAP CER 560PF 400VAC Y5P RADIAL
RS20-0800T1T1SDAEEHXX.X.