
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | - |
| Package: | Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT) |
| Part Status: | Obsolete |
| Capacitance: | 4700 pF |
| Tolerance: | -20%, +80% |
| Voltage - Rated: | 50V |
| Temperature Coefficient: | Y5V (F) |
| Operating Temperature: | -30°C ~ 85°C |
| Features: | - |
| Ratings: | - |
| Applications: | General Purpose |
| Failure Rate: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount, MLCC |
| Package / Case: | 0402 (1005 Metric) |
| Size / Dimension: | 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Thickness (Max): | 0.022" (0.55mm) |
| Lead Spacing: | - |
| Lead Style: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of MCH155FN472ZK is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
CAP CER 56PF 50V 0805 EPOXY
CAP CER 5.9PF 50V NP0 0402
CAP CER MLCC
CRYSTAL 24.0000MHZ 8PF SMD
INTERFACE MOD DSUB FMALE 26POS
CAP CER 4700PF 50V Y5V 0402
SWITCH KEYLOCK 3POS DP3T 4A 125V