
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | VJ QUAD HIFREQ |
| Package: | Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT) |
| Part Status: | Active |
| Capacitance: | 0.5 pF |
| Tolerance: | ±0.05pF |
| Voltage - Rated: | 1500V (1.5kV) |
| Temperature Coefficient: | C0G, NP0 |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Features: | High Q, Low Loss |
| Ratings: | - |
| Applications: | RF, Microwave, High Frequency |
| Failure Rate: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount, MLCC |
| Package / Case: | 1111 (2828 Metric) |
| Size / Dimension: | 0.117" L x 0.110" W (2.98mm x 2.79mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Thickness (Max): | 0.102" (2.59mm) |
| Lead Spacing: | - |
| Lead Style: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of VJ1111D0R5VXRAJ is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
CAP CER 8.2PF 50V BP 0505
CAP CER 2700PF 100V BX 0805
CAP CER 1UF 16V X7R 0805
CAP CER 0.018UF 250V C0G 2225
30MM PB OP PP MAIN RED MUSH CAP
CAP CER 0.5PF 1.5KV C0G/NP0 1111