CDR34BX104AKYMAR
Manufacturer
Vishay / Vitramon
VIGOR # :
Description
CAP CER 0.1UF 50V BX 1812
Catalog
Ceramic Capacitors
DataSheet
CDR34BX104AKYMAR PDF
Type Description
Series:Military, MIL-PRF-55681, CDR34
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Capacitance:0.1 µF
Tolerance:±10%
Voltage - Rated:50V
Temperature Coefficient:BX
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Features:-
Ratings:-
Applications:High Reliability
Failure Rate:M (1%)
Mounting Type:Surface Mount, MLCC
Package / Case:1812 (4532 Metric)
Size / Dimension:0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):0.059" (1.50mm)