VJ0402A330FNXAJ
Description
CAP CER 33PF 25V 0402 EPOXY
DataSheet
VJ0402A330FNXAJ PDF
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Obsolete
Capacitance:33 pF
Tolerance:±1%
Voltage - Rated:25V
Temperature Coefficient:C0G, NP0
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Features:Epoxy Mountable, Non-Magnetic
Failure Rate:-
Mounting Type:Surface Mount, MLCC, Epoxy
Package / Case:0402 (1005 Metric)
Size / Dimension:0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):0.024" (0.60mm)