CDR33BX473AKZRAR
Description
CAP CER 0.047UF 50V BX 1210
DataSheet
CDR33BX473AKZRAR PDF
Part Status:Active
Capacitance:0.047 µF
Tolerance:±10%
Voltage - Rated:50V
Temperature Coefficient:BX
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Applications:High Reliability
Failure Rate:R (0.01%)
Mounting Type:Surface Mount, MLCC
Package / Case:1210 (3225 Metric)
Size / Dimension:0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):0.049" (1.25mm)