08051A670FAT2A
Description
CAP CER 67PF 100V NP0 0805
DataSheet
08051A670FAT2A PDF
Type Description
Series:-
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Obsolete
Capacitance:67 pF
Tolerance:±1%
Voltage - Rated:100V
Temperature Coefficient:C0G, NP0
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Features:-
Ratings:-
Applications:General Purpose
Package / Case:0805 (2012 Metric)
Size / Dimension:0.079" L x 0.049" W (2.01mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):0.037" (0.94mm)