LD031A5R1CAB2A
Description
CAP CER 5.1PF 100V NP0 0603
DataSheet
LD031A5R1CAB2A PDF
Part Status:Active
Capacitance:5.1 pF
Tolerance:±0.25pF
Voltage - Rated:100V
Temperature Coefficient:C0G, NP0
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Mounting Type:Surface Mount, MLCC
Package / Case:0603 (1608 Metric)
Size / Dimension:0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):0.035" (0.90mm)