VJ0805V226MXQTW1BC
Description
CAP CER 22UF 10V Y5V 0805
DataSheet
VJ0805V226MXQTW1BC PDF
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Obsolete
Capacitance:22 µF
Tolerance:±20%
Voltage - Rated:10V
Temperature Coefficient:Y5V (F)
Operating Temperature:-25°C ~ 85°C
Package / Case:0805 (2012 Metric)
Size / Dimension:0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)