06031A820JA16A
Description
CAP CER 82PF 100V C0G/NP0 0603
DataSheet
06031A820JA16A PDF
Type Description
Series:-
Package:Tray
Part Status:Active
Capacitance:82 pF
Tolerance:±5%
Voltage - Rated:100V
Temperature Coefficient:C0G, NP0
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Package / Case:0603 (1608 Metric)
Size / Dimension:0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):0.035" (0.90mm)