B37872K2222K070
Description
CAP CER 2200PF 200V X7R 1206
DataSheet
B37872K2222K070 PDF
Type Description
Series:B37872K
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Obsolete
Capacitance:2200 pF
Tolerance:±10%
Voltage - Rated:200V
Temperature Coefficient:X7R
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Features:-
Ratings:-
Applications:General Purpose
Failure Rate:-
Mounting Type:Surface Mount, MLCC
Package / Case:1206 (3216 Metric)
Size / Dimension:0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):0.035" (0.90mm)