ECJ-ZEC1C390J
Description
CAP CER 39PF 16V C0G/NP0 0201
DataSheet
ECJ-ZEC1C390J PDF
Part Status:Obsolete
Capacitance:39 pF
Tolerance:±5%
Voltage - Rated:16V
Temperature Coefficient:C0G, NP0
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Mounting Type:Surface Mount, MLCC
Package / Case:0201 (0603 Metric)
Size / Dimension:0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):0.013" (0.33mm)