D150J20C0GH63L6R
Description
CAP CER 15PF 100V NP0 RADIAL
DataSheet
D150J20C0GH63L6R PDF
Type Description
Series:D
Package:Bulk
Part Status:Obsolete
Capacitance:15 pF
Tolerance:±5%
Voltage - Rated:100V
Temperature Coefficient:C0G, NP0
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Package / Case:Radial, Disc
Size / Dimension:0.197" Dia (5.00mm)
Height - Seated (Max):0.157" (4.00mm)
Thickness (Max):-
Lead Spacing:0.250" (6.35mm)