C430C332J5G5CA7200
Description
CAP CER 3300PF 50V C0G/NP0 AXIAL
DataSheet
C430C332J5G5CA7200 PDF
Type Description
Series:AxiMax 400 Comm C0G
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Obsolete
Capacitance:3300 pF
Tolerance:±5%
Voltage - Rated:50V
Temperature Coefficient:C0G, NP0
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Package / Case:Axial
Size / Dimension:0.150" Dia x 0.290" L (3.81mm x 7.37mm)