AQ115A4R3BA7ME
Manufacturer
Elco (AVX)
VIGOR # :
Description
CAP CER 4.3PF 50V 0505
Catalog
Ceramic Capacitors
DataSheet
AQ115A4R3BA7ME PDF
Type Description
Series:AQ
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Obsolete
Capacitance:4.3 pF
Tolerance:±0.1pF
Voltage - Rated:50V
Temperature Coefficient:A
Operating Temperature:-55°C ~ 175°C
Features:-
Ratings:-
Applications:RF, Microwave, High Frequency
Failure Rate:-
Mounting Type:Surface Mount, MLCC
Package / Case:0505 (1313 Metric)
Size / Dimension:0.055" L x 0.055" W (1.40mm x 1.40mm)
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):0.057" (1.45mm)