VJ0603Q270JEAAO
Description
CAP CER 27PF 50V 0603 EPOXY
DataSheet
VJ0603Q270JEAAO PDF
Part Status:Obsolete
Capacitance:27 pF
Tolerance:±5%
Voltage - Rated:50V
Temperature Coefficient:C0G, NP0
Operating Temperature:-55°C ~ 150°C
Package / Case:0603 (1608 Metric)
Size / Dimension:0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):0.036" (0.92mm)