UMK105F103ZVEF
Description
CAP CER 10000PF 50V Y5V 0402
DataSheet
UMK105F103ZVEF PDF
Type Description
Series:M
Package:Bulk
Part Status:Obsolete
Capacitance:10000 pF
Tolerance:-20%, +80%
Voltage - Rated:50V
Temperature Coefficient:Y5V (F)
Operating Temperature:-30°C ~ 85°C
Package / Case:0402 (1005 Metric)
Size / Dimension:0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):0.022" (0.55mm)