UP050RH5R6K-B-B
Description
CAP CER 5.6PF 50V R2H AXIAL
DataSheet
UP050RH5R6K-B-B PDF
Type Description
Series:-
Package:Tray
Part Status:Obsolete
Capacitance:5.6 pF
Tolerance:±10%
Voltage - Rated:50V
Temperature Coefficient:R2H
Operating Temperature:-25°C ~ 85°C
Package / Case:Axial
Size / Dimension:0.087" Dia x 0.126" L (2.20mm x 3.20mm)