GRM1556R1H8R1CZ01D
Description
CAP CER 8.1PF 50V R2H 0402
DataSheet
GRM1556R1H8R1CZ01D PDF
Part Status:Obsolete
Capacitance:8.1 pF
Tolerance:±0.25pF
Voltage - Rated:50V
Temperature Coefficient:R2H
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Package / Case:0402 (1005 Metric)
Size / Dimension:0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):0.022" (0.55mm)