C947U332MZWDAAWL40
Manufacturer
KEMET
VIGOR # :
Description
CAP CER 3300PF 440VAC Y5U RADIAL
Catalog
Ceramic Capacitors
DataSheet
C947U332MZWDAAWL40 PDF
Type Description
Series:C900AC SFTY X1-440 Y2-300
Package:Bulk
Part Status:Obsolete
Capacitance:3300 pF
Tolerance:±20%
Voltage - Rated:440VAC
Temperature Coefficient:Y5U (E)
Operating Temperature:-40°C ~ 125°C
Features:-
Ratings:X1, Y2
Applications:Safety
Failure Rate:-
Mounting Type:Through Hole
Package / Case:Radial, Disc
Size / Dimension:0.433" Dia (11.00mm)
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):-
Lead Spacing:0.295" (7.50mm)