564RC0GAA302EL101J
Manufacturer
Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric
VIGOR # :
Description
CAP CER 100PF 3KV NP0 RADIAL
Catalog
Ceramic Capacitors
DataSheet
564RC0GAA302EL101J PDF
Type Description
Series:Cera-Mite 564R
Package:Bulk
Part Status:Active
Capacitance:100 pF
Tolerance:±5%
Voltage - Rated:3000V (3kV)
Temperature Coefficient:C0G, NP0
Operating Temperature:-25°C ~ 105°C