18127A102JAT4A
Manufacturer
Elco (AVX)
VIGOR # :
Description
CAP CER SMD
Catalog
Ceramic Capacitors
DataSheet
18127A102JAT4A PDF
Type Description
Series:-
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Capacitance:1000 pF
Tolerance:±5%
Voltage - Rated:500V
Temperature Coefficient:C0G, NP0
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Features:-
Ratings:-
Applications:General Purpose
Failure Rate:-
Mounting Type:Surface Mount, MLCC
Package / Case:1812 (4532 Metric)
Size / Dimension:0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):0.050" (1.27mm)