CKC33C664KCGLC7810
Description
CAP CER KC-LINK W/ KONNEKT TECH
DataSheet
CKC33C664KCGLC7810 PDF
Type Description
Series:KONNEKT KC-Link
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Capacitance:0.66 µF
Tolerance:±10%
Voltage - Rated:500V
Temperature Coefficient:C0G, NP0
Operating Temperature:-55°C ~ 150°C
Features:Low ESL
Package / Case:3640 (9110 Metric)
Size / Dimension:0.366" L x 0.303" W (9.30mm x 7.70mm)
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):0.417" (10.60mm)