GA1812Y333JXBAT31G
Description
CAP CER 0.033UF 100V X7R 1812
DataSheet
GA1812Y333JXBAT31G PDF
Part Status:Active
Capacitance:0.033 µF
Tolerance:±5%
Voltage - Rated:100V
Temperature Coefficient:X7R
Operating Temperature:-55°C ~ 150°C
Package / Case:1812 (4532 Metric)
Size / Dimension:0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):0.086" (2.18mm)